wtorek, 27 grudzień 2022 17:37

W pełni legalna recepta online - warto po nią sięgnąć

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
recepta recepta Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każdy człowiek od czasu do czasu może na coś zachorować. Nasze przypadłości mogą mieć charakter przejściowy, a czasami mogą się stać chorobami przewlekłymi.

W tych oraz w innych przypadkach trzeba więc bezzwłocznie podjąć takie działania, które zminimalizują albo zlikwidują negatywne efekty chorób. Dobrą opcją może być tutaj skorzystanie z wizyty lekarskiej online, podczas której otrzymamy e-receptę. Receptę taką można z powodzeniem zrealizować w każdej aptece. Zostanie ona także odnotowana na naszym Internetowym Koncie Pacjenta. Z pewnością warto dowiedzieć się więcej na ten temat, by sięgnąć po taką receptę, gdy zajdzie tego typu potrzeba.

Recepta online - warto wiedzieć więcej

Każdy, kto miał okazję skorzystać choć raz z Internetowego Konta Pacjenta, wie jak dobre jest to rozwiązanie. Warto także pamiętać o tym, że obecnie takie usługi jak lekarz online oraz recepta online także weszły w powszechne użytkowanie. Jeśli więc potrzebne nam są np. środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego albo cierpimy na choroby przewlekłe, to nic nie stoi na przeszkodzie by pozyskać e-receptę online. Prawo farmaceutyczne dopuszcza taką opcję, a więc szeroko pojęte e-zdrowie ma się coraz lepiej. Jeśli więc chcemy, by przepisane leki dotarły do nas jak najszybciej, to warto sięgnąć po e-receptę, nie ruszając się z własnego domu. Kompleksową usługę wystawiania recept oraz wizyt lekarskich online, znajdziemy w witrynie sieciowej: www.telemedi.com/pl. Oczywiście za pierwszym razem mogą tu się pojawić różne pytania: jak zrealizować receptę online, ile jest ważna recepta online, ile kosztuje recepta online i czy recepta online jest legalna? Warto tutaj podkreślić, że taka recepta jest w pełni legalna, można ją zrealizować w każdej aptece, jej ważność jest taka sama, jak recepty wystawionej u lekarza, itp. W przypadku, gdy e-recepta jest wystawiana na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia, jest ona w pełni bezpłatna dla pacjentów.

Recepta online oraz Internetowe Konto Pacjenta - rozwiązanie rodem z XXI wieku

Taka recepta online za darmo jest więc doskonałym rozwiązaniem, które praktycznie zapewni nam odpowiednie ilości leku, niezbędne do kontynuowania leczenia. Wystawienie recepty papierowej powoli odchodzi w niebyt. To właśnie recepta w postaci elektronicznej, którą wystawia lekarz online na potrzebne leki, staje się podstawą działania nowoczesnej służby zdrowia. Dzięki takiemu rozwiązanie łatwiej można przypilnować refundacji leków, czy też zapobiec ich wyłudzaniu z systemu leczniczego. Można w ten sposób realizować recepty na różne lekarstwa, preparaty immunologiczne, itp. E-recepta pod postacią krótkiego, kilkucyfrowego kodu eliminuje także pomyłki wynikające z nieczytelnego charakteru pisma lekarza albo lekarki oraz inne niedogodności. Na wyżej wymienionej stronie możemy oczekiwać otrzymania recepty elektronicznej na NFZ jak i recepty wystawionej poza systemem, dla osoby nieubezpieczonej. Wówczas e-recepta będzie się wiązać z koniecznością wniesienia opłaty. Dane pacjenta lub pacjentki podczas wystawiania e-recepty online są prawidłowo chronione, a receptę z powodzeniem możemy zrealizować w dowolnej aptece na terenie całego kraju. Elektroniczne recepty są ważne tak samo jak recepty papierowe - od daty wystawienia przepisanych leków. Czas recept papierowych na zróżnicowane lekarstwa oraz wyroby medyczne dobiega końca na naszych oczach. Warto więc pomyśleć o tym, by w przypadku choroby przewlekłej właśnie tak pozyskiwać receptę na zakup wyrobów medycznych, itp. W ochronie zdrowia także zachodzi postęp, z którego trzeba korzystać jak najczęściej.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42