wtorek, 27 grudzień 2022 17:37

W pełni legalna recepta online - warto po nią sięgnąć

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
recepta recepta Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każdy człowiek od czasu do czasu może na coś zachorować. Nasze przypadłości mogą mieć charakter przejściowy, a czasami mogą się stać chorobami przewlekłymi.

W tych oraz w innych przypadkach trzeba więc bezzwłocznie podjąć takie działania, które zminimalizują albo zlikwidują negatywne efekty chorób. Dobrą opcją może być tutaj skorzystanie z wizyty lekarskiej online, podczas której otrzymamy e-receptę. Receptę taką można z powodzeniem zrealizować w każdej aptece. Zostanie ona także odnotowana na naszym Internetowym Koncie Pacjenta. Z pewnością warto dowiedzieć się więcej na ten temat, by sięgnąć po taką receptę, gdy zajdzie tego typu potrzeba.

Recepta online - warto wiedzieć więcej

Każdy, kto miał okazję skorzystać choć raz z Internetowego Konta Pacjenta, wie jak dobre jest to rozwiązanie. Warto także pamiętać o tym, że obecnie takie usługi jak lekarz online oraz recepta online także weszły w powszechne użytkowanie. Jeśli więc potrzebne nam są np. środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego albo cierpimy na choroby przewlekłe, to nic nie stoi na przeszkodzie by pozyskać e-receptę online. Prawo farmaceutyczne dopuszcza taką opcję, a więc szeroko pojęte e-zdrowie ma się coraz lepiej. Jeśli więc chcemy, by przepisane leki dotarły do nas jak najszybciej, to warto sięgnąć po e-receptę, nie ruszając się z własnego domu. Kompleksową usługę wystawiania recept oraz wizyt lekarskich online, znajdziemy w witrynie sieciowej: www.telemedi.com/pl. Oczywiście za pierwszym razem mogą tu się pojawić różne pytania: jak zrealizować receptę online, ile jest ważna recepta online, ile kosztuje recepta online i czy recepta online jest legalna? Warto tutaj podkreślić, że taka recepta jest w pełni legalna, można ją zrealizować w każdej aptece, jej ważność jest taka sama, jak recepty wystawionej u lekarza, itp. W przypadku, gdy e-recepta jest wystawiana na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia, jest ona w pełni bezpłatna dla pacjentów.

Recepta online oraz Internetowe Konto Pacjenta - rozwiązanie rodem z XXI wieku

Taka recepta online za darmo jest więc doskonałym rozwiązaniem, które praktycznie zapewni nam odpowiednie ilości leku, niezbędne do kontynuowania leczenia. Wystawienie recepty papierowej powoli odchodzi w niebyt. To właśnie recepta w postaci elektronicznej, którą wystawia lekarz online na potrzebne leki, staje się podstawą działania nowoczesnej służby zdrowia. Dzięki takiemu rozwiązanie łatwiej można przypilnować refundacji leków, czy też zapobiec ich wyłudzaniu z systemu leczniczego. Można w ten sposób realizować recepty na różne lekarstwa, preparaty immunologiczne, itp. E-recepta pod postacią krótkiego, kilkucyfrowego kodu eliminuje także pomyłki wynikające z nieczytelnego charakteru pisma lekarza albo lekarki oraz inne niedogodności. Na wyżej wymienionej stronie możemy oczekiwać otrzymania recepty elektronicznej na NFZ jak i recepty wystawionej poza systemem, dla osoby nieubezpieczonej. Wówczas e-recepta będzie się wiązać z koniecznością wniesienia opłaty. Dane pacjenta lub pacjentki podczas wystawiania e-recepty online są prawidłowo chronione, a receptę z powodzeniem możemy zrealizować w dowolnej aptece na terenie całego kraju. Elektroniczne recepty są ważne tak samo jak recepty papierowe - od daty wystawienia przepisanych leków. Czas recept papierowych na zróżnicowane lekarstwa oraz wyroby medyczne dobiega końca na naszych oczach. Warto więc pomyśleć o tym, by w przypadku choroby przewlekłej właśnie tak pozyskiwać receptę na zakup wyrobów medycznych, itp. W ochronie zdrowia także zachodzi postęp, z którego trzeba korzystać jak najczęściej.

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56