poniedziałek, 25 marzec 2024 19:39

Bilans kontroli drogowych w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kontrole policyjne w Szczecinie Kontrole policyjne w Szczecinie fot: pixabay

Miniony weekend przedświąteczny nie był spokojny dla policji drogowej w Szczecinie. Wzmożone kontrole przyniosły liczne zatrzymania nieodpowiedzialnych kierowców, podnosząc tym samym świadomość o konieczności bezpiecznej jazdy, zwłaszcza w okresie świątecznym.

Przedświąteczne kontrole na drogach

Szczecina przyniosły intensywną aktywność policji. Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali aż 200 osób za przekroczenie dozwolonej prędkości, podkreślając tym samym konieczność przestrzegania ograniczeń i dbania o bezpieczeństwo nie tylko własne, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Apel o odpowiedzialność


Blisko 4 i pół tysiąca kierowców zostało poddanych badaniom na trzeźwość, co stanowi istotny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie odpowiedzialności za swoje czyny, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony. Wzmożone kontrole to nie tylko działania prewencyjne, ale również element edukacyjny, mający na celu zmniejszenie liczby wypadków i poprawę bezpieczeństwa na drogach.


Kontrole przeprowadzone przez szczecińską policję drogową po przedświątecznym weekendzie stanowią wyraźny sygnał dla wszystkich kierowców. Bezpieczeństwo na drogach powinno być priorytetem każdego z nas, dlatego też zachowanie odpowiedzialności za swoje czyny i przestrzeganie przepisów drogowych jest niezwykle istotne, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu.

 

źródło: radioszczecin.pl