niedziela, 31 marzec 2024 08:45

Tragiczny wypadek w szczecińskiej puszczy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niebezpieczne zabawy na drzewie Niebezpieczne zabawy na drzewie fot: pixabay

Nowe fakty rzucają nowe światło na tragiczny wypadek, który miał miejsce w Szczecińskiej Puszczy. Lasy Państwowe ujawniają, że nie konar, ale ścięty pień był przyczyną tragedii, w której ucierpiało czworo przedszkolaków oraz ich opiekunka. Przedszkolaki wraz z opiekunką spędzały poranek na wycieczce w Nadleśnictwie Klęskowo. Pierwotnie uznano, że konar runął na dzieci. Jednak według nowych informacji, to pniak, na którym bawiły się dzieci, niespodziewanie przewrócił się, przygniatając kilkoro z nich.

 

Według relacji świadków, dzieci bawiły się na pniu, które zostało ścięte dla bezpieczeństwa spacerujących ludzi. Martwy buk, który rósł tuż przy szlaku spacerowym, został usunięty w ubiegłym roku. Przyczyną ścinania obumarłych drzew jest dbałość o bezpieczeństwo, ale w tym przypadku skutki były tragiczne.

Konsekwencje i postępowanie


Dzieci w wieku 3-5 lat trafiły do szpitali w Szczecinie, gdzie są obecnie poddawane obserwacji. Ich opiekunka również odniosła obrażenia, w tym uraz pleców. Natalia Dorochowicz, rzeczniczka szczecińskiego pogotowia, podkreśliła, że ze względu na wiek dzieci, konieczne jest pozostawienie ich na obserwacji, nawet jeśli ich obrażenia nie są poważne.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku, badając szczegóły zdarzenia przy ul. Chłopskiej, w Szczecinie. Jednocześnie, Lasy Państwowe zapowiadają, że kłoda, która spowodowała tragedię, zostanie wkrótce usunięta ze szlaku, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Niepewność i oczekiwanie

Tragiczny wypadek w szczecińskiej puszczy budzi smutek i zaniepokojenie. Wszyscy czekają na wyniki śledztwa, które pozwolą poznać dokładne okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia. W międzyczasie, ważne jest, aby wszyscy byli bardziej świadomi zagrożeń związanych z aktywnością na terenach leśnych, zwłaszcza w przypadku obumarłych drzew, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla spacerujących.

źródło: rmffm