piątek, 19 kwiecień 2024 16:14

Były szef Polskiego Radia Szczecin musi zapłacić 40 tys. zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tomasz Duklanowski, były redaktor naczelny Polskiego Radia Szczecin, został zobowiązany przez Sąd Rejonowy Szczecin — Centrum do zapłaty 40 tys. zł na rzecz swojego byłego pracodawcy. Decyzja ta wynika z kontrowersyjnych okoliczności, w jakich zakończył swoją pracę.

 

Czego się dowiesz:

  • Kto został zobowiązany do zapłaty 40 tys. zł na rzecz Polskiego Radia Szczecin?
  • Jakie wydarzenie zakończyło pracę Tomasza Duklanowskiego w Polskim Radiu Szczecin?
  • Co zawierał wyrok Sądu Rejonowego Szczecin wobec Tomasza Duklanowskiego?
  • Jakie konsekwencje ma dla Duklanowskiego sposób zakończenia pracy w radiu?
  • Co stwierdził Tomasz Duklanowski na temat sprzętu służbowego po zakończeniu pracy?

Szczegóły wyroku sądowego

Sąd wydał nakaz zapłaty w ramach postępowania upominawczego, który został zainicjowany przez Polskie Radio Szczecin. IX Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych nakazał Duklanowskiemu uregulowanie kwoty 40 tys. 233 zł i 60 gr, obejmującej zarówno główną należność jak i ustawowe odsetki za opóźnienie naliczane od 15 stycznia 2024 roku. Dodatkowo, były redaktor musi pokryć koszty procesu w wysokości 4 tys. 429 zł.

Kontrowersyjne zakończenie pracy

Duklanowski opuścił rozgłośnię nagle, bez zachowania okresu wypowiedzenia przewidzianego przez prawo pracy, co było podstawą do pozwu. Jego decyzja o odejściu nastąpiła po zmianie władzy po wyborach parlamentarnych i była połączona z odmową rozliczenia się ze sprzętu służbowego, co dodatkowo zaostrzyło sytuację. Duklanowski stwierdził, że „sprzęt będzie zdeponowany u notariusza, do czasu upadku reżimu Tuska”, co wywołało liczne kontrowersje.

Decyzja sądu w sprawie Tomasza Duklanowskiego stanowi istotny precedens dotyczący odpowiedzialności zawodowej i prawnych konsekwencji nierozważnych działań. Podkreśla ona ważność przestrzegania obowiązujących przepisów prawa pracy oraz powagi, z jaką traktowane są przypadki naruszeń. Wpłynęła także na reputację Duklanowskiego, który wcześniej znany był z kontrowersyjnych działań medialnych.

źródło: onet.pl