wtorek, 07 maj 2024 16:35

Policjant z Szczecina zatrzymał złodzieja perfum

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjant z Szczecina zatrzymał złodzieja perfum Policjant z Szczecina zatrzymał złodzieja perfum fot: pixabay

W Szczecinie, w jednym z dyskontów spożywczych na osiedlu Pogodno, doszło do skutecznej interwencji policjanta, który po godzinach pracy zatrzymał mężczyznę kradnącego perfumy. Starszy sierżant Przemysław Kuncewicz, już po raz drugi w ostatnich miesiącach, zapobiegł kradzieży.

Czego się dowiesz:

  • Kto jest starszym sierżantem Przemysławem Kuncewiczem i jakie działanie podjął w dyskoncie spożywczym w Szczecinie?
  • Jakie zdarzenie miało miejsce w dyskoncie na osiedlu Pogodno?
  • Jakie były wcześniejsze działania Przemysława Kuncewicza dotyczące zapobiegania kradzieży?
  • Jakie są reakcje na działania policjanta poza służbą i jakie konsekwencje czekają zatrzymanego mężczyznę?

Na gorącym uczynku

Do zdarzenia doszło, gdy 48-letni mężczyzna, nieświadomy obecności funkcjonariusza, ukrył flakon perfum pod ubraniem i skierował się do wyjścia ze sklepu. W tym momencie jego działania przerwał starszy sierżant Przemysław Kuncewicz, który zauważył podejrzane zachowanie i natychmiast zainterweniował. Policjant po służbie zatrzymał złodzieja i wezwał na miejsce swoich kolegów.

Wzorowa postawa poza służbą

Okazało się, że nie jest to pierwszy raz, gdy sierżant Kuncewicz wykazuje się czujnością poza godzinami pracy. Kilka miesięcy wcześniej, również w trakcie zakupów, udaremnił próbę kradzieży kawy przez innego mężczyznę. Dzięki jego reakcji, oba przypadki kradzieży zakończyły się zatrzymaniem przestępców.

Reakcje i dalsze postępowanie

Interwencje sierżanta Kuncewicza spotkały się z uznaniem zarówno wśród kolegów z pracy, jak i lokalnej społeczności. Działania policjanta są przykładem na to, jak ważna jest czujność i gotowość do działania, nawet poza służbowymi obowiązkami. Zatrzymany 48-latek został przekazany w ręce przybyłych na miejsce funkcjonariuszy i czeka go teraz postępowanie sądowe.