czwartek, 24 luty 2022 18:58

Wybierz właściwie ubranka dla niemowląt - które z nich będą odpowiednie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ubranka dla niemowlą kuniboo ubranka dla niemowlą kuniboo kaufland

Właściwy wybór ubranek dla niemowląt to kluczowa kwestia, gdy chcemy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Pierwsze miesiące życia to wyjątkowo ważny okres w jego rozwoju, podczas którego należy zachować dużą dozę ostrożności. Czy wiesz, w jaki sposób zapewnić swojemu maluchowi szczęśliwy start? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz kilka ciekawych informacji!

 

Czy odpowiednie ubranka dla niemowląt mogą być tanie?

Ubranka dla niemowląt powinny charakteryzować się kilkoma cechami, dzięki którym będą odpowiednie dla najmłodszych z dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich kupowania?

Po pierwsze, powinny one zawierać odpowiednie materiały. Najlepiej, aby były one pochodzenia naturalnego, co pozwoli uniknąć podrażnień. Dobrym wyborem będą produkty z bawełny, która nie jest szorstkim materiałem. Jej dodatkowym atutem jest wytrzymałość i odporność na rozciąganie. Te dwie cechy są bardzo ważne dla niemowlęcych ubranek, które powinny być prane w wysokiej temperaturze 60°C, co pozwoli na usunięcie z nich zabrudzeń i drobnoustrojów. Dzięki właściwej pielęgnacji lepiej zadbamy o zdrowie i samopoczucie dziecka.

Warto również zwrócić uwagę na mniej oczywiste elementy ubrania, takie jak zapięcia i guziki. Nie powinny zawierać elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub którymi mogłoby zrobić sobie krzywdę w inny sposób. Jeśli zaś chodzi o guziki, to należy zwrócić też uwagę na zawartość niklu - jest to metal często wywołujący reakcje alergiczne, dlatego lepiej jest go unikać.

Wszystkie z wymienionych cech nie oznaczają jednak, że ubranka dla niemowląt muszą być relatywnie drogie. Niektórzy producenci chcą wyjść naprzeciw potrzebom najmłodszych dzieci i stworzyć odpowiednie produkty. Duży wybór tego typu ubrań znaleźć można w sklepach sieci Kaufland, których asortyment sprawdzić można na stronie https://www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/kuniboo.html. 

Jak dobrać rozmiar ubranek dla niemowląt?

Kwestią problematyczną dla niektórych rodziców jest dobranie rozmiaru ubranek dla niemowląt. Małe dzieci nie nie posiadają przecież podobnych rozmiarów co dorośli i nie można zabrać ich na zakupy, żeby przymierzyły konkretne elementy garderoby. Czy istnieje sposób, aby sobie z tym poradzić?

Na szczęście w internecie spotkać można wiele poradników na ten temat. Większość z nich radzi, aby wybrać rozmiar 50 dla noworodków i dzieci jednomiesięcznych. Następnie odpowiednio rozmiar 56 dla dwumiesięcznych i 62 dla trzymiesięcznych. Kolejne zmiany ubranek powinny być dokonywane w 2-3 miesięcznych przedziałach, przy czym należy każdorazowo zwiększać rozmiar o 6 aż do osiągnięcia przez dziecko wieku roku. 

Ubranko dla niemowlaka to jeden z pierwszych przedmiotów, z którymi malec będzie miał styczność. Kieruj się wskazówkami zawartymi w tym artykule, a zapewnisz mu komfort i bezpieczeństwo.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42