czwartek, 24 luty 2022 18:58

Wybierz właściwie ubranka dla niemowląt - które z nich będą odpowiednie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ubranka dla niemowlą kuniboo ubranka dla niemowlą kuniboo kaufland

Właściwy wybór ubranek dla niemowląt to kluczowa kwestia, gdy chcemy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Pierwsze miesiące życia to wyjątkowo ważny okres w jego rozwoju, podczas którego należy zachować dużą dozę ostrożności. Czy wiesz, w jaki sposób zapewnić swojemu maluchowi szczęśliwy start? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz kilka ciekawych informacji!

 

Czy odpowiednie ubranka dla niemowląt mogą być tanie?

Ubranka dla niemowląt powinny charakteryzować się kilkoma cechami, dzięki którym będą odpowiednie dla najmłodszych z dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich kupowania?

Po pierwsze, powinny one zawierać odpowiednie materiały. Najlepiej, aby były one pochodzenia naturalnego, co pozwoli uniknąć podrażnień. Dobrym wyborem będą produkty z bawełny, która nie jest szorstkim materiałem. Jej dodatkowym atutem jest wytrzymałość i odporność na rozciąganie. Te dwie cechy są bardzo ważne dla niemowlęcych ubranek, które powinny być prane w wysokiej temperaturze 60°C, co pozwoli na usunięcie z nich zabrudzeń i drobnoustrojów. Dzięki właściwej pielęgnacji lepiej zadbamy o zdrowie i samopoczucie dziecka.

Warto również zwrócić uwagę na mniej oczywiste elementy ubrania, takie jak zapięcia i guziki. Nie powinny zawierać elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub którymi mogłoby zrobić sobie krzywdę w inny sposób. Jeśli zaś chodzi o guziki, to należy zwrócić też uwagę na zawartość niklu - jest to metal często wywołujący reakcje alergiczne, dlatego lepiej jest go unikać.

Wszystkie z wymienionych cech nie oznaczają jednak, że ubranka dla niemowląt muszą być relatywnie drogie. Niektórzy producenci chcą wyjść naprzeciw potrzebom najmłodszych dzieci i stworzyć odpowiednie produkty. Duży wybór tego typu ubrań znaleźć można w sklepach sieci Kaufland, których asortyment sprawdzić można na stronie https://www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/kuniboo.html. 

Jak dobrać rozmiar ubranek dla niemowląt?

Kwestią problematyczną dla niektórych rodziców jest dobranie rozmiaru ubranek dla niemowląt. Małe dzieci nie nie posiadają przecież podobnych rozmiarów co dorośli i nie można zabrać ich na zakupy, żeby przymierzyły konkretne elementy garderoby. Czy istnieje sposób, aby sobie z tym poradzić?

Na szczęście w internecie spotkać można wiele poradników na ten temat. Większość z nich radzi, aby wybrać rozmiar 50 dla noworodków i dzieci jednomiesięcznych. Następnie odpowiednio rozmiar 56 dla dwumiesięcznych i 62 dla trzymiesięcznych. Kolejne zmiany ubranek powinny być dokonywane w 2-3 miesięcznych przedziałach, przy czym należy każdorazowo zwiększać rozmiar o 6 aż do osiągnięcia przez dziecko wieku roku. 

Ubranko dla niemowlaka to jeden z pierwszych przedmiotów, z którymi malec będzie miał styczność. Kieruj się wskazówkami zawartymi w tym artykule, a zapewnisz mu komfort i bezpieczeństwo.

 • Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?
  Jakie kalosze dla dzieci sprawdzą się w deszczowe dni?

  Kalosze to wyjątkowe buty, które są szczególnie lubiany przez dzieci. Ze względu na to, że bywają ona kolorowe i atrakcyjna wizualnie, maluchy mogą świetnie się w nich bawić. Dodatkowo dzięki temu, że są one nieprzemakalne, zapewniają dużo frajdy podczas zabaw w deszczowe dni.

  Written on czwartek, 29 wrzesień 2022 08:42
 • Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej
  Jak wybrać pierwsze kolczyki? Zalety biżuterii tytanowej

  Założenie kolczyków to wymagająca procedura. Dla prawidłowego gojenia się skóry istotna jest bowiem zarówno higiena samego zabiegu wykonania dziurek w uchu, jak i rodzaj noszonej biżuterii oraz sposób pielęgnacji miejsca, w którym noszony jest kolczyk.

  Written on wtorek, 27 wrzesień 2022 11:01
 • Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie
  Zespól Suchego Oka - objawy, nowoczesna diagnostyka i skuteczne leczenie

  Szacuje się, że ponad jedna trzecia światowej populacji, cierpi na Zespół Suchego Oka (ZSO). Wśród osób noszących szkła kontaktowe, ten odsetek jest jeszcze wyższy, bo sięga aż trzech czwartych mieszkańców globu. Jeśli chodzi o Polskę, to z tym schorzeniem boryka się około 60% pacjentów zgłaszających się do poradni okulistycznych.

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 10:43
 • Pościel na każdą porę roku
  Pościel na każdą porę roku

  Obecnie w sklepach z tekstyliami domowymi można znaleźć wiele propozycji dotyczących pościeli

  Written on poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:50
 • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!
  Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

  Rynek magazynowy w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Świadczone w jego ramach usługi przybierają różne formy. Jedną z nich jest wynajem magazynów samoobsługowych. Usługa ta powstała z myślą o osobach prywatnych oraz niedużych firmach.

  Written on środa, 21 wrzesień 2022 10:14
 • Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki
  Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na kupujących dom - 3 ciekawe wskazówki

  Sprzedawcy domów mogą napotkać kupujących z różnych środowisk. Sprzedawcy nieruchomości chcą znaleźć jak najlepszych nabywców dla swojej oferty .

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:48
 • Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?
  Pierwszy wyjazd opiekunki do Niemiec – jak się przygotować?

  Wyjeżdżasz po raz pierwszy do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością towarzyszy Ci ekscytacja, ale też i spora dawka stresu.

  Written on sobota, 17 wrzesień 2022 11:44