czwartek, 24 luty 2022 18:58

Wybierz właściwie ubranka dla niemowląt - które z nich będą odpowiednie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ubranka dla niemowlą kuniboo ubranka dla niemowlą kuniboo kaufland

Właściwy wybór ubranek dla niemowląt to kluczowa kwestia, gdy chcemy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Pierwsze miesiące życia to wyjątkowo ważny okres w jego rozwoju, podczas którego należy zachować dużą dozę ostrożności. Czy wiesz, w jaki sposób zapewnić swojemu maluchowi szczęśliwy start? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz kilka ciekawych informacji!

 

Czy odpowiednie ubranka dla niemowląt mogą być tanie?

Ubranka dla niemowląt powinny charakteryzować się kilkoma cechami, dzięki którym będą odpowiednie dla najmłodszych z dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich kupowania?

Po pierwsze, powinny one zawierać odpowiednie materiały. Najlepiej, aby były one pochodzenia naturalnego, co pozwoli uniknąć podrażnień. Dobrym wyborem będą produkty z bawełny, która nie jest szorstkim materiałem. Jej dodatkowym atutem jest wytrzymałość i odporność na rozciąganie. Te dwie cechy są bardzo ważne dla niemowlęcych ubranek, które powinny być prane w wysokiej temperaturze 60°C, co pozwoli na usunięcie z nich zabrudzeń i drobnoustrojów. Dzięki właściwej pielęgnacji lepiej zadbamy o zdrowie i samopoczucie dziecka.

Warto również zwrócić uwagę na mniej oczywiste elementy ubrania, takie jak zapięcia i guziki. Nie powinny zawierać elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub którymi mogłoby zrobić sobie krzywdę w inny sposób. Jeśli zaś chodzi o guziki, to należy zwrócić też uwagę na zawartość niklu - jest to metal często wywołujący reakcje alergiczne, dlatego lepiej jest go unikać.

Wszystkie z wymienionych cech nie oznaczają jednak, że ubranka dla niemowląt muszą być relatywnie drogie. Niektórzy producenci chcą wyjść naprzeciw potrzebom najmłodszych dzieci i stworzyć odpowiednie produkty. Duży wybór tego typu ubrań znaleźć można w sklepach sieci Kaufland, których asortyment sprawdzić można na stronie https://www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/kuniboo.html. 

Jak dobrać rozmiar ubranek dla niemowląt?

Kwestią problematyczną dla niektórych rodziców jest dobranie rozmiaru ubranek dla niemowląt. Małe dzieci nie nie posiadają przecież podobnych rozmiarów co dorośli i nie można zabrać ich na zakupy, żeby przymierzyły konkretne elementy garderoby. Czy istnieje sposób, aby sobie z tym poradzić?

Na szczęście w internecie spotkać można wiele poradników na ten temat. Większość z nich radzi, aby wybrać rozmiar 50 dla noworodków i dzieci jednomiesięcznych. Następnie odpowiednio rozmiar 56 dla dwumiesięcznych i 62 dla trzymiesięcznych. Kolejne zmiany ubranek powinny być dokonywane w 2-3 miesięcznych przedziałach, przy czym należy każdorazowo zwiększać rozmiar o 6 aż do osiągnięcia przez dziecko wieku roku. 

Ubranko dla niemowlaka to jeden z pierwszych przedmiotów, z którymi malec będzie miał styczność. Kieruj się wskazówkami zawartymi w tym artykule, a zapewnisz mu komfort i bezpieczeństwo.

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 14:36
 • Co to jest astaksantyna?
  Co to jest astaksantyna?

  Astaksantyna  jest związkiem chemicznym zaliczanym do grupy ksantofili - pochodnych tlenowych karotenów. Występuje naturalnie w przyrodzie - jest produktem syntezy grzybów i innych mikroorganizmów. Ważnym jest fakt, że nie wytwarza go nasz organizm. 

  Written on środa, 18 maj 2022 13:21
 • Dobra praca bez wychodzenia z domu, czyli jak znaleźć pracę przez Internet
  Dobra praca bez wychodzenia z domu, czyli jak znaleźć pracę przez Internet

  Nadchodzące zmiany w życiu zawodowym to zawsze stres i silne emocje, które mogą nieco przytłaczać. Nie warto jednak tracić chęci do działania, bo nowa praca czeka na Ciebie na ekranie komputera.

  Written on poniedziałek, 16 maj 2022 07:00
 • Laweta Magdeburg Niemcy, czyli całodobowe wsparcie kierowców w trasie
  Laweta Magdeburg Niemcy, czyli całodobowe wsparcie kierowców w trasie

  Gdy wyruszasz w trasę, musisz liczyć się z tym, że podróż może zostać przerwana w najbardziej niespodziewanym momencie. Zdarzenia drogowe to coś, czego nie sposób przewidzieć, jednak można przygotować się na ich wypadek.

  Written on środa, 11 maj 2022 13:04
 • Gryka - zastosowanie, skład i właściwości odżywcze
  Gryka - zastosowanie, skład i właściwości odżywcze

  Gryka stanowi rodzaj zboża, mającego szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, ze względu na cenne właściwości zdrowotne. Jest źródłem białka wysokiej jakości, a także aminokwasów egzogennych.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:41
 • Sąd Najwyższy po raz kolejny po stronie frankowiczów
  Sąd Najwyższy po raz kolejny po stronie frankowiczów

  W dniu 28 kwietnia 2022 r. Sąd Najwyższy podjął uchwałę, której skutki mogą być istotne przede wszystkim dla frankowiczów-przedsiębiorców (a dokładniej: kredytobiorców, którzy nie mają statusu konsumenta).

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 08:31
 • Jak przygotować niemowlę na wiosenny spacer!
  Jak przygotować niemowlę na wiosenny spacer!

  Wiosna to okres w roku, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Mimo że czasem nieprzewidywalna, wietrzna lub bardzo zimna, wiosna to czas, kiedy spacery z maluszkiem pozwalają na budowanie naturalnej bariery ochronnej organizmu. 

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 08:27