czwartek, 24 luty 2022 18:58

Wybierz właściwie ubranka dla niemowląt - które z nich będą odpowiednie?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
ubranka dla niemowlą kuniboo ubranka dla niemowlą kuniboo kaufland

Właściwy wybór ubranek dla niemowląt to kluczowa kwestia, gdy chcemy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Pierwsze miesiące życia to wyjątkowo ważny okres w jego rozwoju, podczas którego należy zachować dużą dozę ostrożności. Czy wiesz, w jaki sposób zapewnić swojemu maluchowi szczęśliwy start? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz kilka ciekawych informacji!

 

Czy odpowiednie ubranka dla niemowląt mogą być tanie?

Ubranka dla niemowląt powinny charakteryzować się kilkoma cechami, dzięki którym będą odpowiednie dla najmłodszych z dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich kupowania?

Po pierwsze, powinny one zawierać odpowiednie materiały. Najlepiej, aby były one pochodzenia naturalnego, co pozwoli uniknąć podrażnień. Dobrym wyborem będą produkty z bawełny, która nie jest szorstkim materiałem. Jej dodatkowym atutem jest wytrzymałość i odporność na rozciąganie. Te dwie cechy są bardzo ważne dla niemowlęcych ubranek, które powinny być prane w wysokiej temperaturze 60°C, co pozwoli na usunięcie z nich zabrudzeń i drobnoustrojów. Dzięki właściwej pielęgnacji lepiej zadbamy o zdrowie i samopoczucie dziecka.

Warto również zwrócić uwagę na mniej oczywiste elementy ubrania, takie jak zapięcia i guziki. Nie powinny zawierać elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub którymi mogłoby zrobić sobie krzywdę w inny sposób. Jeśli zaś chodzi o guziki, to należy zwrócić też uwagę na zawartość niklu - jest to metal często wywołujący reakcje alergiczne, dlatego lepiej jest go unikać.

Wszystkie z wymienionych cech nie oznaczają jednak, że ubranka dla niemowląt muszą być relatywnie drogie. Niektórzy producenci chcą wyjść naprzeciw potrzebom najmłodszych dzieci i stworzyć odpowiednie produkty. Duży wybór tego typu ubrań znaleźć można w sklepach sieci Kaufland, których asortyment sprawdzić można na stronie https://www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/kuniboo.html. 

Jak dobrać rozmiar ubranek dla niemowląt?

Kwestią problematyczną dla niektórych rodziców jest dobranie rozmiaru ubranek dla niemowląt. Małe dzieci nie nie posiadają przecież podobnych rozmiarów co dorośli i nie można zabrać ich na zakupy, żeby przymierzyły konkretne elementy garderoby. Czy istnieje sposób, aby sobie z tym poradzić?

Na szczęście w internecie spotkać można wiele poradników na ten temat. Większość z nich radzi, aby wybrać rozmiar 50 dla noworodków i dzieci jednomiesięcznych. Następnie odpowiednio rozmiar 56 dla dwumiesięcznych i 62 dla trzymiesięcznych. Kolejne zmiany ubranek powinny być dokonywane w 2-3 miesięcznych przedziałach, przy czym należy każdorazowo zwiększać rozmiar o 6 aż do osiągnięcia przez dziecko wieku roku. 

Ubranko dla niemowlaka to jeden z pierwszych przedmiotów, z którymi malec będzie miał styczność. Kieruj się wskazówkami zawartymi w tym artykule, a zapewnisz mu komfort i bezpieczeństwo.