czwartek, 24 luty 2022 18:58

Wybierz właściwie ubranka dla niemowląt - które z nich będą odpowiednie?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
ubranka dla niemowlą kuniboo ubranka dla niemowlą kuniboo kaufland

Właściwy wybór ubranek dla niemowląt to kluczowa kwestia, gdy chcemy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Pierwsze miesiące życia to wyjątkowo ważny okres w jego rozwoju, podczas którego należy zachować dużą dozę ostrożności. Czy wiesz, w jaki sposób zapewnić swojemu maluchowi szczęśliwy start? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz kilka ciekawych informacji!

 

Czy odpowiednie ubranka dla niemowląt mogą być tanie?

Ubranka dla niemowląt powinny charakteryzować się kilkoma cechami, dzięki którym będą odpowiednie dla najmłodszych z dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich kupowania?

Po pierwsze, powinny one zawierać odpowiednie materiały. Najlepiej, aby były one pochodzenia naturalnego, co pozwoli uniknąć podrażnień. Dobrym wyborem będą produkty z bawełny, która nie jest szorstkim materiałem. Jej dodatkowym atutem jest wytrzymałość i odporność na rozciąganie. Te dwie cechy są bardzo ważne dla niemowlęcych ubranek, które powinny być prane w wysokiej temperaturze 60°C, co pozwoli na usunięcie z nich zabrudzeń i drobnoustrojów. Dzięki właściwej pielęgnacji lepiej zadbamy o zdrowie i samopoczucie dziecka.

Warto również zwrócić uwagę na mniej oczywiste elementy ubrania, takie jak zapięcia i guziki. Nie powinny zawierać elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub którymi mogłoby zrobić sobie krzywdę w inny sposób. Jeśli zaś chodzi o guziki, to należy zwrócić też uwagę na zawartość niklu - jest to metal często wywołujący reakcje alergiczne, dlatego lepiej jest go unikać.

Wszystkie z wymienionych cech nie oznaczają jednak, że ubranka dla niemowląt muszą być relatywnie drogie. Niektórzy producenci chcą wyjść naprzeciw potrzebom najmłodszych dzieci i stworzyć odpowiednie produkty. Duży wybór tego typu ubrań znaleźć można w sklepach sieci Kaufland, których asortyment sprawdzić można na stronie https://www.kaufland.pl/asortyment/marki-wlasne/kuniboo.html. 

Jak dobrać rozmiar ubranek dla niemowląt?

Kwestią problematyczną dla niektórych rodziców jest dobranie rozmiaru ubranek dla niemowląt. Małe dzieci nie nie posiadają przecież podobnych rozmiarów co dorośli i nie można zabrać ich na zakupy, żeby przymierzyły konkretne elementy garderoby. Czy istnieje sposób, aby sobie z tym poradzić?

Na szczęście w internecie spotkać można wiele poradników na ten temat. Większość z nich radzi, aby wybrać rozmiar 50 dla noworodków i dzieci jednomiesięcznych. Następnie odpowiednio rozmiar 56 dla dwumiesięcznych i 62 dla trzymiesięcznych. Kolejne zmiany ubranek powinny być dokonywane w 2-3 miesięcznych przedziałach, przy czym należy każdorazowo zwiększać rozmiar o 6 aż do osiągnięcia przez dziecko wieku roku. 

Ubranko dla niemowlaka to jeden z pierwszych przedmiotów, z którymi malec będzie miał styczność. Kieruj się wskazówkami zawartymi w tym artykule, a zapewnisz mu komfort i bezpieczeństwo.

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54