czwartek, 24 listopad 2022 15:35

Jesteś w ciąży i boisz się, że w przychodni zarazisz się od innych pacjentów? Skorzystaj z konsultacji online

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Konsultacja online Konsultacja online pexels

W okresie ciąży bardzo staramy się niczym nie zarazić – w końcu wszelkie leki mogą wpłynąć też na nasze dziecko. Dlatego właśnie unikamy spotkań z chorymi osobami. Co jednak w przypadku, kiedy musimy udać się do przychodni? Teraz na szczęście możemy wybrać inne rozwiązanie – pomoże nam konsultacja online.

 

Jak wygląda konsultacja online?

Jest to „wizyta” lekarska, która odbywa się za pośrednictwem laptopa albo smartfona. Na stronie wystarczy wybrać rodzaj wizyty, który nas interesuje (konsultacja, wizyta z e-receptą, z e-zwolnieniem, itp.), uiścić opłatę i czekać na kontakt ze strony lekarza. Podczas konsultacji zdiagnozuje on naszą chorobę, odpowie na wszystkie pytania i wyda nam potrzebne zalecenia. Jest to nowoczesna opcja, która jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży, pozwala nam zaoszczędzić czas i ograniczyć kontakt z chorymi.

E-recepta online – możesz ją uzyskać bez wychodzenia z domu

Wizyty u lekarza w celu przedłużenia recepty to zmora dla pacjentów, szczególnie kobiet w zaawansowanej ciąży. Każda wycieczka staje się wtedy nie lada wyzwaniem, nawet taka do przychodni. Teraz dzięki konsultacji online jest to na szczęście banalnie proste. Możemy dzięki niej zdobyć receptę na leki, które już stosujemy i które zalecił nam lekarz specjalista.

Nie musisz już wychodzić z domu, czekać w kolejce z innymi chorymi pacjentami i narażać się na zakażenie. Cała wizyta odbywa się na odległość, więc nie musisz nigdzie podróżować. Podczas wizyty online lekarz przekaże Ci 4-cyfrowy kod, który wystarczy podać w aptece. Jeżeli są to leki, które zażywasz stale, powinnaś mieć przygotowaną dokumentację, która potwierdzi wcześniejsze zażywanie danych środków. W ten sposób zarówno Ty, jak i lekarz, będziecie mieli pewność, że jest to całkowicie bezpieczne. Receptę oczywiście może zrealizować bliska nam osoba, przez to naprawdę nie musimy wychodzić z domu.

Medyk online – recepta to nie wszystko

Konsultacja online to jednak nie tylko sposób na zdobycie recepty. Możemy też skorzystać z niej, kiedy coś nam dolega, ale nie wymaga to wizyty u ginekologa. Zatrucia pokarmowe, przeziębienie, alergia, zapalenie dróg moczowych – lekarz doradzi nam odpowiednie dla ciężarnych metody leczenia, a w razie potrzeby skieruje nas do specjalisty.

Jak widać e-recepta i lekarz online to wygodne rozwiązanie – oczywiście nie tylko dla kobiet w ciąży, ale też innych osób, które nie chcą poświęcać czasu na wizytę w przychodni.

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56