czwartek, 24 listopad 2022 15:35

Jesteś w ciąży i boisz się, że w przychodni zarazisz się od innych pacjentów? Skorzystaj z konsultacji online

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Konsultacja online Konsultacja online pexels

W okresie ciąży bardzo staramy się niczym nie zarazić – w końcu wszelkie leki mogą wpłynąć też na nasze dziecko. Dlatego właśnie unikamy spotkań z chorymi osobami. Co jednak w przypadku, kiedy musimy udać się do przychodni? Teraz na szczęście możemy wybrać inne rozwiązanie – pomoże nam konsultacja online.

 

Jak wygląda konsultacja online?

Jest to „wizyta” lekarska, która odbywa się za pośrednictwem laptopa albo smartfona. Na stronie wystarczy wybrać rodzaj wizyty, który nas interesuje (konsultacja, wizyta z e-receptą, z e-zwolnieniem, itp.), uiścić opłatę i czekać na kontakt ze strony lekarza. Podczas konsultacji zdiagnozuje on naszą chorobę, odpowie na wszystkie pytania i wyda nam potrzebne zalecenia. Jest to nowoczesna opcja, która jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży, pozwala nam zaoszczędzić czas i ograniczyć kontakt z chorymi.

E-recepta online – możesz ją uzyskać bez wychodzenia z domu

Wizyty u lekarza w celu przedłużenia recepty to zmora dla pacjentów, szczególnie kobiet w zaawansowanej ciąży. Każda wycieczka staje się wtedy nie lada wyzwaniem, nawet taka do przychodni. Teraz dzięki konsultacji online jest to na szczęście banalnie proste. Możemy dzięki niej zdobyć receptę na leki, które już stosujemy i które zalecił nam lekarz specjalista.

Nie musisz już wychodzić z domu, czekać w kolejce z innymi chorymi pacjentami i narażać się na zakażenie. Cała wizyta odbywa się na odległość, więc nie musisz nigdzie podróżować. Podczas wizyty online lekarz przekaże Ci 4-cyfrowy kod, który wystarczy podać w aptece. Jeżeli są to leki, które zażywasz stale, powinnaś mieć przygotowaną dokumentację, która potwierdzi wcześniejsze zażywanie danych środków. W ten sposób zarówno Ty, jak i lekarz, będziecie mieli pewność, że jest to całkowicie bezpieczne. Receptę oczywiście może zrealizować bliska nam osoba, przez to naprawdę nie musimy wychodzić z domu.

Medyk online – recepta to nie wszystko

Konsultacja online to jednak nie tylko sposób na zdobycie recepty. Możemy też skorzystać z niej, kiedy coś nam dolega, ale nie wymaga to wizyty u ginekologa. Zatrucia pokarmowe, przeziębienie, alergia, zapalenie dróg moczowych – lekarz doradzi nam odpowiednie dla ciężarnych metody leczenia, a w razie potrzeby skieruje nas do specjalisty.

Jak widać e-recepta i lekarz online to wygodne rozwiązanie – oczywiście nie tylko dla kobiet w ciąży, ale też innych osób, które nie chcą poświęcać czasu na wizytę w przychodni.

 • Dieta pudełkowa - dlaczego warto?
  Dieta pudełkowa - dlaczego warto?

  Życie w ciągłym pędzie, nadmiar obowiązków, a co za tym idzie - brakiem czasu na przygotowywanie własnych i zdrowych posiłków czasem graniczy z cudem. Zdrowemu odżywianiu nie sprzyja również rosnąca liczba fast foodów czy restauracji z jedzeniem.

  Written on środa, 08 luty 2023 17:07
 • Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?
  Laptopy poleasingowe – dlaczego warto je kupować?

  Laptopy poleasingowe to nic innego jak sprzęt zakupiony przez firmę na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu umowy, która trwa do 3 lat, zostaje on ponownie wystawiony do sprzedaży przez leasingodawcę. Rzecz jasna taki sprzęt poleasingowy będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Nie oznacza to wcale złego stanu urządzenia. Komputery przeważnie wykorzystywane są do prac biurowych i wiąże się to z niską eksploatacją tych urządzeń. Dlaczego warto wybrać poleasingowe laptopy?

  Written on wtorek, 07 luty 2023 16:24
 • Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?
  Mentoring biznesowy – jakie są jego zalety?

  Osoby prowadzące własną działalność muszą każdego dnia podejmować wiele istotnych i często dość ryzykownych decyzji dotyczących biznesu.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 17:42
 • Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty
  Jakościowe parasole do restauracji - wybierz stylowe i stabilne produkty

  Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możliwość spożywania posiłków i napojów na zewnątrz w trakcie letniej, ciepłej pogody, sprawia dużo radości tym, którzy cenią sobie czas poświęcany na relaks ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:54
 • Renomowana marka Pepe Jeans
  Renomowana marka Pepe Jeans

  Pepe Jeans to marka modowa obecna na rynku ponad 40 lat. Wypracowała sobie wysoką pozycję, dzięki ciekawym projektom. Ceniona jest za styl, najwyższą jakość produktów i szeroką ofertę ubrań, butów i dodatków.

  Written on poniedziałek, 06 luty 2023 13:51
 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42