czwartek, 24 listopad 2022 15:35

Jesteś w ciąży i boisz się, że w przychodni zarazisz się od innych pacjentów? Skorzystaj z konsultacji online

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Konsultacja online Konsultacja online pexels

W okresie ciąży bardzo staramy się niczym nie zarazić – w końcu wszelkie leki mogą wpłynąć też na nasze dziecko. Dlatego właśnie unikamy spotkań z chorymi osobami. Co jednak w przypadku, kiedy musimy udać się do przychodni? Teraz na szczęście możemy wybrać inne rozwiązanie – pomoże nam konsultacja online.

 

Jak wygląda konsultacja online?

Jest to „wizyta” lekarska, która odbywa się za pośrednictwem laptopa albo smartfona. Na stronie wystarczy wybrać rodzaj wizyty, który nas interesuje (konsultacja, wizyta z e-receptą, z e-zwolnieniem, itp.), uiścić opłatę i czekać na kontakt ze strony lekarza. Podczas konsultacji zdiagnozuje on naszą chorobę, odpowie na wszystkie pytania i wyda nam potrzebne zalecenia. Jest to nowoczesna opcja, która jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży, pozwala nam zaoszczędzić czas i ograniczyć kontakt z chorymi.

E-recepta online – możesz ją uzyskać bez wychodzenia z domu

Wizyty u lekarza w celu przedłużenia recepty to zmora dla pacjentów, szczególnie kobiet w zaawansowanej ciąży. Każda wycieczka staje się wtedy nie lada wyzwaniem, nawet taka do przychodni. Teraz dzięki konsultacji online jest to na szczęście banalnie proste. Możemy dzięki niej zdobyć receptę na leki, które już stosujemy i które zalecił nam lekarz specjalista.

Nie musisz już wychodzić z domu, czekać w kolejce z innymi chorymi pacjentami i narażać się na zakażenie. Cała wizyta odbywa się na odległość, więc nie musisz nigdzie podróżować. Podczas wizyty online lekarz przekaże Ci 4-cyfrowy kod, który wystarczy podać w aptece. Jeżeli są to leki, które zażywasz stale, powinnaś mieć przygotowaną dokumentację, która potwierdzi wcześniejsze zażywanie danych środków. W ten sposób zarówno Ty, jak i lekarz, będziecie mieli pewność, że jest to całkowicie bezpieczne. Receptę oczywiście może zrealizować bliska nam osoba, przez to naprawdę nie musimy wychodzić z domu.

Medyk online – recepta to nie wszystko

Konsultacja online to jednak nie tylko sposób na zdobycie recepty. Możemy też skorzystać z niej, kiedy coś nam dolega, ale nie wymaga to wizyty u ginekologa. Zatrucia pokarmowe, przeziębienie, alergia, zapalenie dróg moczowych – lekarz doradzi nam odpowiednie dla ciężarnych metody leczenia, a w razie potrzeby skieruje nas do specjalisty.

Jak widać e-recepta i lekarz online to wygodne rozwiązanie – oczywiście nie tylko dla kobiet w ciąży, ale też innych osób, które nie chcą poświęcać czasu na wizytę w przychodni.