sobota, 11 marzec 2023 14:39

Jod w płynie - co warto wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
jod w płynie jod w płynie mat.prasowe

Jod w płynie jest preparatem naturalnym, który jest używany jako środek do zewnętrznego stosowania lub suplement diety. Okazuje się, że ten produkt ma wiele cennych właściwości. Warto bliżej poznać naturalny jod i dowiedzieć się, jakie ma cechy charakterystyczne. Czym jest taki produkt? Co trzeba o nim wiedzieć? Kiedy warto go zastosować?

 

Jod w płynie

Co ciekawe, jod w płynie jest nazywany także wodnym roztworem jodu lub płynem Lugola. W składzie znajdziemy jod zmieszany z wodą. Jako roztwór wodny występuje on w różnych stężeniach, przy czym zyskał popularność po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W tamtym czasie podawano go profilaktycznie, tak aby zapobiegać nowotworom tarczycy. Nie zapominajmy o tym, że jod naturalny ma wiele unikalnych właściwości. Niektórzy stosują ten suplement diety w celu wsparcia swojego zdrowia. Faktem jest, że produkt ma na celu wspierać działaniu układu nerwowego, tarczycy i wspomagać utrzymania metabolizmu energetycznego. Znaczenie ma także zastosowanie zewnętrzne - jod wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i odkażające.

Zastosowanie jodu w płynie

Warto zauważyć, że naturalny jod służyć może jako suplement diety lub jest przeznaczony do stosowania na skórę. Kiedy postawić na takie rozwiązanie? Zastosowanie jodu w płynie jest następujące:

  • Wsparcie pracy tarczycy - produkt jest niezbędny do syntetyzowania hormonów przez tarczycę.

  • Wsparcie funkcjonowania układu nerwowego - preparat wspiera działanie komórek nerwowych i mózgu, dzięki czemu można liczyć na polepszenie funkcji poznawczych.

  • Odkażanie skóry - naturalny jod do smarowania skóry jest wykorzystywany głównie do odkażania drobnych otarć, zadrapań i ran. Bardzo ważne jest to, że nie powinniśmy stosować preparatu na rany otwarte.

  • Zwalczanie infekcji gardła - po rozcieńczeniu z wodą jod naturalny może nam posłużyć do płukania gardła i do zabiegu pędzlowania migdałków. Pozwala zredukować ból, drapanie i swędzenie w gardle oraz szybciej zniwelować infekcję.

Jak widać, zastosowanie jodu w płynie jest szerokie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób posiada w domowej apteczce ten produkt. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze specjalistą, który wskaże nam możliwe wykorzystanie i doradzi, jak stosować naturalny jod. Ten preparat znajdziemy w każdej aptece, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Liczne właściwości sprawiają, że jod w płynie jest ceniony na rynku już od wielu lat. Trzeba wiedzieć, że wodny roztwór jodu występować może w różnych stężeniach.