poniedziałek, 27 marzec 2023 09:37

Lekarz endokrynolog - w jakich problemach może pomóc?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
 ceglana-cardio.pl ceglana-cardio.pl Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Lekarz endokrynolog to aktualnie coraz częściej odwiedzany przez Polaków specjalista. Niestety nadal duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istoty leczenia endokrynologicznego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Jakie choroby leczy endokrynolog? Kiedy warto udać się do poradni endokrynologicznej? Gdzie szukać wartościowych specjalistów? Chętnie odpowiemy na te pytania i rozwiejemy wątpliwości. 

Kim jest i jakie choroby leczy endokrynolog?

Lekarz endokrynolog to specjalista, zajmujący się problemami układu dokrewnego. Dość enigmatyczne stwierdzenie może wprowadzać w konsternację, nie każdy bowiem musi być biegły w temacie anatomii. Specjalista endokrynolog bada i leczy zaburzenia wydzielania hormonów przez gruczoły dokrewne. Zaburzenia te powodują wydzielanie zbyt dużej lub zbyt małej ilości hormonów. Zaleceniem do wizyty w poradni endokrynologicznej będą więc: choroby trzustki, choroby nadnerczy, choroby tarczycy, przysadki mózgowej czy zaburzenia miesiączkowania. Lekarz endokrynolog pomaga w schorzeniach związanych z tarczycą, trzustką i jajnikami. Jego zadaniem jest więc znalezienie przyczyny problemów zdrowotnych, a także ich późniejsze leczenie, poparte badaniami diagnostycznymi. W wielu przypadkach zaburzenia wymagają częstych kontroli, dlaczego poradnia endokrynologiczna jest bardzo często odwiedzana przez pacjentów. 

Endokrynolog Katowice - kiedy warto odwiedzić lekarza? 

Przesłanek, aby odwiedzić centrum medyczne, a konkretniej znaleźć się na oddziale endokrynologii jest wiele. Choroby z zakresu endokrynologii mogą dawać bardzo zróżnicowane objawy. Potencjalni pacjenci często uskarżają się na ciągłe zmęczenie i ogólne osłabienie. Leczenie warto zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego, ponieważ przesłanki mogą wskazywać na różne schorzenia. Lekarz pierwszego kontaktu z pewnością zleci badania, które nakierują pacjentów na kolejne konieczne kroki. Wówczas otrzymamy również skierowanie do endokrynologa, który dokładnie zbada powody problemów zdrowotnych. Niestety, w wielu przypadkach konsultacja w ramach kasy chorych może być odwleczona w czasie. Odległe terminy sprawiają, że pacjenci decydując się na wizyty prywatne. Jest to komfortowa forma leczenia, nastawiona na szybką poprawę stanu zdrowia i gruntowne badania. Oprócz zmęczenia, częstym powodem udania się do specjalisty jest nadmierny wzrost lub nagły spadek masy ciała, który nie jest spowodowany stylem życia. Jeśli na skórze pojawi się trądzik, nadmierne przesuszenie lub przetłuszczenie warto wykonać badania. Przesłanką do wizyty w naszej poradni endokrynologicznej jest również nadmierne owłosienie, nieregularne cykle miesiączkowe czy wahania nastrojów. 

Endokrynolog Katowice - jak wybrać wartościowego specjalistę? 

Jeśli interesuje Cię endokrynolog Katowice warto udać się do specjalistycznego gabinetu lekarskiego: ceglana-cardio.pl. Choroby trzustki, choroby nadnerczy, przysadki mózgowej czy inne schorzenia związane z układem dokrewnym potrafią skutecznie odebrać radość życia. Po zauważeniu objawów nie warto czekać, ponieważ zwlekanie z rozpoczęciem terapii może przynieść opłakany skutek. Decydując się na wybór specjalisty warto wziąć pod uwagę opinie innych pacjentów. Wizytę warto zaaranżować w klinice cieszącej się nieposzkalowaną opinią i zaufaniem. Lekarz lekarzowi nie równy, dlatego kwestią, którą warto wziąć pod uwagę jest doświadczenie specjalistów. Wartościowy lekarz szybko i właściwie zdiagnozuje problem, a także wprowadzi właściwe leczenie. Choroby układu dokrewnego wpływają na jakość życia, jeśli zauważasz objawy, nie zwlekaj! 

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56