poniedziałek, 21 listopad 2022 11:11

Pigułka po – jak zdobyć receptę?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Antykoncepcja awaryjna Antykoncepcja awaryjna pixabay

Współżycie bez zabezpieczenia, nieprawidłowo zastosowana prezerwatywa, a może nieodpowiednie zastosowanie plastra? W takich przypadkach warto postawić na rozwiązanie, jakim jest antykoncepcja awaryjna. Nie jest to sposób na przerwanie ciąży, a na to, aby nie dopuścić do zapłodnienia. Jak działa tabletka dzień po? Jak zdobyć receptę? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tematu.

 

Pigułka po – jak działa?

Współżyjesz regularnie? A może zdarza Ci się to raz na jakiś czas? Niezależnie od częstotliwości kontaktów seksualnych, warto poznać najważniejsze informacje dotyczące antykoncepcji awaryjnej. Coraz bardziej popularna pigułka po to środek, którego zadaniem jest uniemożliwienie dojścia do zapłodnienia. Jak to możliwe? Ważny jest skład tabletki. W Polsce dostępne są dwie opcje:

– EllaOne – w tym przypadku substancja czynna to octan uliprystalu. EllaOne zapobiega nie tylko jajeczkowaniu, ale także uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Ta tabletka dzień po jest najskuteczniejsza wówczas, gdy kobieta zażyje ją w ciągu 24 godzin po stosunku. Warto wiedzieć, że pigułkę można przyjąć maksymalnie w ciągu 120 godzin po zbliżeniu, a więc do 5 dni.

– Escapelle – pigułka po zawierająca lewonorgestrel. Należy przyjąć ją jak najszybciej od stosunku, najlepiej w ciągu 24 godzin. Tabletkę Escapelle można zażyć do 72 godzin po zbliżeniu, a więc do 3 dni.

Zarówno w przypadku EllaOne, jak i Escapelle po zażyciu środka mogą wystąpić pewne skutki uboczne. Mowa tutaj o złym samopoczuciu, osłabieniu, problemach ze snem. Inne możliwe skutki uboczne to bóle mięśni i piersi, nudności i wymioty, opóźnienie miesiączki. Więcej informacji na temat pigułki po znajdziesz tutaj.

Tabletka dzień po – jak zdobyć receptę?

Jeśli chodzi o antykoncepcję awaryjną, zdobycie recepty nie musi być trudne ani czasochłonne. Można zadzwonić do swojego lekarza, opisać sytuację i poprosić o wystawienie recepty. Inną opcją godną uwagi jest konsultacja przez internet. Jeśli jednak chcesz skorzystać z drugiej proponowanej opcji, zachowaj ostrożność i odwiedzaj jedynie zaufane i dobrze sprawdzone witryny takie jak przychodnia twoje-zdrowie24.pl.

Pamiętaj, że tabletka dzień po nie jest środkiem antykoncepcyjnym, który można stosować na co dzień. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą, warto rozważyć tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywy, krążek dopochwowy czy plastry antykoncepcyjne. Możliwości jest tak wiele, że na pewno bez większego trudu znajdziesz opcję, która spełni Twoje najważniejsze oczekiwania. Nie wiesz, co wybrać? Udaj się po fachową poradę do zaufanego lekarza, a na pewno nie pożałujesz. 

 • Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023
  Kurtki jesienne damskie propozycje na sezon 2023

  Kurtki jesienne damskie to nieodzowny element garderoby każdej kobiety, która ceni sobie styl i komfort w chłodniejsze dni. Kurtki jesienne damskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, skóra, poliester czy nylon. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dopasować kurtkę do swoich potrzeb i upodobań.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 18:34
 • Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu
  Skuteczna integracja pracowników- fundament trwałego sukcesu

  Integracja w firmie, jest jednym z najważniejszych elementów, które mają nieoceniony wpływ na przyszły sukces firmy. Integracja pracowników, to nie tylko budowanie relacji zawodowych, ale także tworzenie przestrzeni, w której różnorodność, indywidualne zdolności, wiedza i doświadczenie, wspólnie tworzą harmonijną całość. To klucz do tworzenia zespołu zdolnego do realizacji wspólnych celów!

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:57
 • Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?
  Above The Line – jak ATL marketing podnosi świadomość marki?

  Przedsiębiorcy na co dzień stosują strategie marketingowe, dzięki którym promują produkty i marki. Popularnym sposobem jest wzmocnienie pozycji marki poprzez dotarcie do dużej liczby odbiorców z pomocą środków masowego przekazu. Jakie zalety ma ATL marketing? Sprawdź, dlaczego warto postawić na masowe kampanie reklamowe.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 17:50
 • Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju
  Materac 90x190 dla Dziecka w Szkole Podstawowej - Klucz do Zdrowego Snu i Rozwoju

  Sen odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci i ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest, aby zapewnić im odpowiedni komfort podczas snu, aby mogły w pełni odprężyć się i regenerować po dniu pełnym nauki i zabawy. Wybór odpowiedniego materaca jest zatem niezwykle istotny.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 11:07
 • Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej
  Klucze do sukcesu w biznesie: marketing i specjalizacja w erze cyfrowej

  Współczesny świat biznesu jest miejscem pełnym wyzwań i możliwości. W coraz bardziej zglobalizowanym i cyfrowym środowisku sukces osiągają ci przedsiębiorcy, którzy potrafią łączyć różnorodne kompetencje. Z jednej strony, znaczenie ma agencja social media, która pozwala budować silną obecność w sieci i komunikować się z klientami. Z drugiej, szczegółowe umiejętności, takie jak montaż elewacji wentylowanych, które odpowiadają na konkretne potrzeby rynku.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 08:07
 • Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?
  Dlaczego depilacja laserowa jest dziś tak bardzo popularna?

  Laserowa depilacja to rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących trwałego rozwiązania problemu niechcianych włosków. Dlaczego więc ta metoda zdobywa serca pacjentów na całym świecie? W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których laserowa depilacja jest dziś tak bardzo popularna.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 12:43
 • Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników
  Diamon-service.eu - profesjonalne narzędzia dla glazurników

  Poznaj firmę diamond-service.eu

  Written on środa, 23 sierpień 2023 14:54