środa, 16 listopad 2022 12:13

Usuwanie blizn pooperacyjnych: na co warto się zdecydować?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
usuwanie blizn poopeacyjnych usuwanie blizn poopeacyjnych pixabay

Usuwanie blizn pooperacyjnych jest bezbolesnym kosmetologicznym zabiegiem. Chociaż jest to zabieg stosunkowo łatwy i obarczony bardzo krótką listą ewentualnych powikłań pozabiegowych, zawsze warto poddawać się mu w profesjonalnych gabinetach.

 

Blizny pooperacyjne: czym różnią się od zwykłych?

Blizny pooperacyjne, jak sama nazwa wskazuje, powstają na skutek ingerencji chirurgicznej. Przez to mają zazwyczaj wygląd prostej linii. Mimo to nie oznacza to, że nie są obarczone ryzykiem nadmiernego rozrostu i zawsze prezentują się dobrze. W niektórych przypadkach blizny pooperacyjne są bardzo wyraziste, szczególnie u osób mających skłonność do powstawania bliznowców. Zarówno takie blizny, jak i blizny mechaniczne, mogą być skuteczne usuwanie za pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat metod usuwania blizn pooperacyjnych? Zajrzyj na https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-pooperacyjnych

Metody usuwania blizn pooperacyjnych

Najczęściej stosowaną metodą do usuwania blizn powstałych na skutek operacji jest laser frakcyjny lub laser ablacyjny. Oba te urządzenia charakteryzuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo stosowania: mogą być wykorzystywane do usuwania blizn po cięciu cesarskim już kilka miesięcy po porodzie (https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-po-cesarce). Nawet jedna sesja zabiegowa przynosi zazwyczaj satysfakcjonujący efekt, który może zostać spotęgowany wsparciem takich zabiegów jak dopasowany do rodzaju skóry i blizny peeling chemiczny, mikrodermabrazja czy mezoterapia mikroigłowa. O rodzaju i ilości zabiegów powinien decydować profesjonalista, który w ramach bezpłatnych konsultacji ustala plan zabiegowy bazując na liście przeciwwskazań, rodzaju blizny i oczekiwaniach klientki.

Gdzie decydować się na usuwanie blizn pooperacyjnych?

Usuwanie blizn pooperacyjnych przeprowadzane jest w każdym gabinecie kosmetologicznym i klinikach medycyny estetycznej. W renomowanych miejscach tego typu poddając się zabiegom możemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony bezpiecznie i zgodnie ze sztuką. Dodatkowo jego efektem będzie gładka, pozbawiona znamion skóra.

 • Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?
  Letnie zapachy – czym się kierować przy wyborze produktów zapachowych na ciepłe dni?

  Nadchodzą cieplejsze dni i chcesz dopasować do nich zapach kosmetyków, których używasz na co dzień? Podobnie jak wiosną czy latem zmienia się odzież na lżejszą, bardziej kolorową, tak samo można postąpić z zapachami.

  Written on sobota, 27 maj 2023 19:01
 • Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni
  Poszewka 35x55 - Must-have w każdej sypialni

  Poszewka 35x55 to element pościeli, który chroni poduszkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jest to bardzo praktyczny element wyposażenia sypialni, który zapewnia nie tylko higienę, ale również estetykę. Poszewka zazwyczaj wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewnia komfortowy sen.

  Written on środa, 10 maj 2023 11:16
 • Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi
  Kiedy cappuccino a kiedy espresso - czyli pij kawę jak Włosi

  Uwielbiam mój poranny rytuał picia kawy, który pozytywnie mnie nastraja i dodaje energii. Parafrazując klasyka - najbardziej lubię smak świeżo zmielonych ziaren kawy o poranku.

  Written on czwartek, 18 maj 2023 11:20
 • Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.
  Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.Operacyjne wydłużenie prącia - hit czy kit.

  Powiększanie prącia to temat, który budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych mężczyzn jest to ważna kwestia, która wpływa na ich pewność siebie i jakość życia seksualnego. Dla innych natomiast, powiększanie prącia jest po prostu próbą poprawienia wyglądu swojego ciała. Czy zabieg powiększania prącia jest bezpieczny i skuteczny?

  Written on środa, 10 maj 2023 16:29
 • Modne sukienki na lato 2023
  Modne sukienki na lato 2023

  Jakie sukienki na lato będą modne w sezonie 2023? Jakie kolory, wzory i fasony wybrać? Jakie dodatki do sukienki na lato pasują najlepiej? Odpowiem na te i inne pytania w tym artykule.

  Written on wtorek, 09 maj 2023 17:59
 • Jaki olej lniany kupić?
  Jaki olej lniany kupić?

  Wytwarzany z nasion lnu zwyczajnego olej lniany należy do tak zwanych superproduktów, które mają wyjątkowo dobre działanie na ludzki organizm. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu cennych składników, które wpływają na pracę organów i układów wewnętrznych.

  Written on piątek, 28 kwiecień 2023 13:39
 • Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko
  Półkolonie – sprawdź dlaczego warto zapisać na nie dziecko

  Półkolonie to jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jakie możesz zapewnić dziecku w czasie ferii lub wakacji. W ich trakcje na twoją pociechę czeka mnóstwo atrakcji, a także możliwość spędzenia czasu z kolegami pod fachową opieką instruktorów.

  Written on środa, 26 kwiecień 2023 14:56