środa, 16 listopad 2022 12:13

Usuwanie blizn pooperacyjnych: na co warto się zdecydować?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
usuwanie blizn poopeacyjnych usuwanie blizn poopeacyjnych pixabay

Usuwanie blizn pooperacyjnych jest bezbolesnym kosmetologicznym zabiegiem. Chociaż jest to zabieg stosunkowo łatwy i obarczony bardzo krótką listą ewentualnych powikłań pozabiegowych, zawsze warto poddawać się mu w profesjonalnych gabinetach.

 

Blizny pooperacyjne: czym różnią się od zwykłych?

Blizny pooperacyjne, jak sama nazwa wskazuje, powstają na skutek ingerencji chirurgicznej. Przez to mają zazwyczaj wygląd prostej linii. Mimo to nie oznacza to, że nie są obarczone ryzykiem nadmiernego rozrostu i zawsze prezentują się dobrze. W niektórych przypadkach blizny pooperacyjne są bardzo wyraziste, szczególnie u osób mających skłonność do powstawania bliznowców. Zarówno takie blizny, jak i blizny mechaniczne, mogą być skuteczne usuwanie za pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat metod usuwania blizn pooperacyjnych? Zajrzyj na https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-pooperacyjnych

Metody usuwania blizn pooperacyjnych

Najczęściej stosowaną metodą do usuwania blizn powstałych na skutek operacji jest laser frakcyjny lub laser ablacyjny. Oba te urządzenia charakteryzuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo stosowania: mogą być wykorzystywane do usuwania blizn po cięciu cesarskim już kilka miesięcy po porodzie (https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-po-cesarce). Nawet jedna sesja zabiegowa przynosi zazwyczaj satysfakcjonujący efekt, który może zostać spotęgowany wsparciem takich zabiegów jak dopasowany do rodzaju skóry i blizny peeling chemiczny, mikrodermabrazja czy mezoterapia mikroigłowa. O rodzaju i ilości zabiegów powinien decydować profesjonalista, który w ramach bezpłatnych konsultacji ustala plan zabiegowy bazując na liście przeciwwskazań, rodzaju blizny i oczekiwaniach klientki.

Gdzie decydować się na usuwanie blizn pooperacyjnych?

Usuwanie blizn pooperacyjnych przeprowadzane jest w każdym gabinecie kosmetologicznym i klinikach medycyny estetycznej. W renomowanych miejscach tego typu poddając się zabiegom możemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony bezpiecznie i zgodnie ze sztuką. Dodatkowo jego efektem będzie gładka, pozbawiona znamion skóra.