środa, 16 listopad 2022 12:13

Usuwanie blizn pooperacyjnych: na co warto się zdecydować?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
usuwanie blizn poopeacyjnych usuwanie blizn poopeacyjnych pixabay

Usuwanie blizn pooperacyjnych jest bezbolesnym kosmetologicznym zabiegiem. Chociaż jest to zabieg stosunkowo łatwy i obarczony bardzo krótką listą ewentualnych powikłań pozabiegowych, zawsze warto poddawać się mu w profesjonalnych gabinetach.

 

Blizny pooperacyjne: czym różnią się od zwykłych?

Blizny pooperacyjne, jak sama nazwa wskazuje, powstają na skutek ingerencji chirurgicznej. Przez to mają zazwyczaj wygląd prostej linii. Mimo to nie oznacza to, że nie są obarczone ryzykiem nadmiernego rozrostu i zawsze prezentują się dobrze. W niektórych przypadkach blizny pooperacyjne są bardzo wyraziste, szczególnie u osób mających skłonność do powstawania bliznowców. Zarówno takie blizny, jak i blizny mechaniczne, mogą być skuteczne usuwanie za pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat metod usuwania blizn pooperacyjnych? Zajrzyj na https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-pooperacyjnych

Metody usuwania blizn pooperacyjnych

Najczęściej stosowaną metodą do usuwania blizn powstałych na skutek operacji jest laser frakcyjny lub laser ablacyjny. Oba te urządzenia charakteryzuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo stosowania: mogą być wykorzystywane do usuwania blizn po cięciu cesarskim już kilka miesięcy po porodzie (https://usuwanie-blizn.com/usuwanie-blizn-po-cesarce). Nawet jedna sesja zabiegowa przynosi zazwyczaj satysfakcjonujący efekt, który może zostać spotęgowany wsparciem takich zabiegów jak dopasowany do rodzaju skóry i blizny peeling chemiczny, mikrodermabrazja czy mezoterapia mikroigłowa. O rodzaju i ilości zabiegów powinien decydować profesjonalista, który w ramach bezpłatnych konsultacji ustala plan zabiegowy bazując na liście przeciwwskazań, rodzaju blizny i oczekiwaniach klientki.

Gdzie decydować się na usuwanie blizn pooperacyjnych?

Usuwanie blizn pooperacyjnych przeprowadzane jest w każdym gabinecie kosmetologicznym i klinikach medycyny estetycznej. W renomowanych miejscach tego typu poddając się zabiegom możemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony bezpiecznie i zgodnie ze sztuką. Dodatkowo jego efektem będzie gładka, pozbawiona znamion skóra.

 • Jaką funkcję pełnią szafy BHP?
  Jaką funkcję pełnią szafy BHP?

  Chyba każdy doskonale zna to pojęcie. BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawowy element, który obowiązuje we wszystkich zakładach i punktach usługowych, bez względu na to ilu zatrudnionych pracowników się w nim znajduje i jaką ma powierzchnię.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:55
 • Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
  Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

  Jak wybrać odpowiedniego dentystę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie dobrą opiekę stomatologiczną? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wizytę w konkretnym gabinecie dentystycznym? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.

  Written on piątek, 03 luty 2023 12:42
 • Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką
  Estetyczne oraz funkcjonalne kosze na śmieci - warto je mieć zawsze pod ręką

  Nie od dziś wiadomo, że nasza cywilizacja produkuje olbrzymie ilości śmieci wszelakiego rodzaju. Ostatnimi czasy coraz więcej uwagi poświęcamy odpowiedniej segregacji odpadów. Jest to z pewnością jedno z tych działań proekologicznych, do których warto się przyłożyć, jeśli chcemy przekazać Ziemię w dobrym stanie dalszym pokoleniom.

  Written on czwartek, 02 luty 2023 19:08
 • Jak odnowić drewnianą podłogę?
  Jak odnowić drewnianą podłogę?

  Z całą pewnością możemy przyznać, że drewniane podłogi wracają do łask. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, mimo iż inwestycja w posadzkę wykonaną z drewna, niejednokrotnie wiąże się ze swoją wydatkiem. Jednak ponadczasowe piękno tego materiału przemawia za jego wyborem.

  Written on środa, 01 luty 2023 18:23
 • Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę
  Lody wysokobiałkowe - czyli deser dla dbających o formę

  Każdy z nas od czasu do czasu miewa ochotę na "coś słodkiego". Szczególnie latem, gdy żar i upał dają nam o sobie znać, marzymy o pysznych, chłodnych i słodkich lodach.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 14:29
 • Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?
  Jaki blat do kuchni będzie najlepszy?

  Wybierając blat do kuchni, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego dopasowanie do aranżacji pomieszczenia, ale również wygodę codziennego użytkowania. Odpowiedni model powinien zarówno pięknie się prezentować, jak i cechować się dużą odpornością na uszkodzenia.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:48
 • Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?
  Jakimi zasadami należy się kierować w doborze krawata do koszuli?

  Towarzyszy mężczyznom zarówno w sytuacjach całkowicie formalnych, jak i tych mniej oficjalnych - krawat jest po prostu ponadczasowym dodatkiem do męskich stylizacji, więc warto zakładać go zawsze wtedy, gdy chcemy prezentować się dobrze i z klasą - musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, ponieważ źle dobrany krawat może przynieść efekt zupełnie odwrotny.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:44